Atrakcje turystyczne w Pieninach

Pieniny noclegi to jeden z najbardziej obleganych turystycznych regionów Polski. Piękne krajobrazy i liczne atrakcje turystyczne ściągają tu każdego roku tłumy zwiedzających. Na terenie Pienin jest bogato rozwinięta oferta turystyczna. Piesze szlaki turystyczne wiodą turystów w najpiękniejsze zakątki tej malowniczej krainy, zjazdowe trasy narciarskie i wyciągi przyciągają amatorów sportów zimowych, a zabytki architektoniczne wabią wielbicieli historii. W Pieninach każdy znajdzie coś godnego uwagi i interesującego.

Niemałe emocje wyzwala spływ Przełomem Dunajca na tratwach. Przez wielu spływ uważany jest za największą atrakcją turystyczną pokoje do wynajęcia w Pieninach. Prawie 20 kilometrowy spływ górskimi tratwami to gwarancja niezapomnianych wrażeń. Na spływ można wybrać się od początku maja do końca października. Przeszło dwugodzinna trasa spływu obfituje w przepiękne krajobrazy i widzie przez najpiękniejsze zakątki Pienin.

Przybywając do noclegi Pieniny watro odwiedzić malownicze miasteczko Krościenko nad Dunajcem. To jedna z najsłynniejszych miejscowości w Pieninach. Krościenko leży w malowniczej kotlinie górskiej i stanowi doskonała bazę turystyczną. Przybywający tu turyści mają możliwość uprawiania górskiej turystyki pieszej konnej , rowerowej jak również narciarstwa, wędkarstwa i kajakarstwa.

Tych, których interesuje historia Pieniny wille powinni wybrać się do mieszczącego się w Szczawnicy Muzeum Pienińskiego. Muzeum usytuowane jest w XIX wiecznej zabytkowej willi i prezentuje wystawy etnograficzne i historyczne. W muzeum zobaczyć możemy m.in. stroje regionalne tutejszych górali, dzieła sztuki ludowej regionu pienińskiego, oraz wystawy przedstawiające rekwizyty wyposażenia wnętrz górali, rolnictwa, tkactwa i rybołówstwa. Znajdują się tu również wystawy poświęcone historii Pieniny pensjonaty.