Darłowo

Nadmorską miejscowością zachodniopomorskiego województwa, która w sezonie letnim bardzo tętni życiem jest Darłowo noclegi W granicach Darłowa znajduje się 5 km plaż gdzie latem chętnie czas spędzają turyści. Jest to miejsce doskonałe do kąpieli morskich, szaleństw na skuterze, czy jeździe na nartach wodnych. Po stronie wschodniej plaże osłonięte są przez kamienny falochron wyspowy, przez co przy plaży tworzą się tzw. laguny. Osoby wybierające noclegi w Darłowie po raz kolejny zawsze są zadowoleni. Na dzieci czeka wiele atrakcji, noclegi nad morzem Darłowo to fantastyczna baza na spędzenie wakacji w gronie najbliższych. Spacerując po Darłowie warto zobaczyć wielu ciekawych zabytkach, wśród których uwadze polecamy: Kościół Mariacki z 60- metrową wieżą, gdzie znajduje się Mauzoleum Pomorskie.

W centrum miasta na Placu Kościuszki usytuowany jest Pomnik Rybaka, w tle którego turyści chętnie wykonują sobie pamiątkową fotografię z wakacji w Darłowie. Decydując się na noclegi w Darłowie turyści coraz częściej wynajmują domki Darłowo To komfortowe rozwiązanie dla rodzin czy grupek znajomych. Osoby wybierające noclegi nad morzem chętnie korzystają z możliwości rejsu po morzu Bałtyckim. Darłowo noclegi posiada port z którego istnieje możliwość udania się na wycieczkę na duńską wyspę Bronholm. To miasto harmonijne połączenie natury i kultury z imponującą ilością zabytków, do których należą m.in. jedyne w Skandynawii białe romańskie kościoły z XII wieku w kształcie rotundy, czy największa warownia północnej Europy – ruiny zamku Hammershus. Port darłowski leżący na trasie Zachodniopomorskiego Szlaku Żeglarskiego. W nowoczesnym budynku, mieści się również siedziba Zarządu Portu Morskiego Darłowo oraz zaplecze socjalne dla żeglarzy z dostępem do Internetu i telewizji.

Dla aktywnie spędzających czas turystów są pięknej siatki ścieżek, całej masy dróg i leśnych duktów przez Darłowo przebiegają cztery szlaki turystyczne. Koszaliński Szlak Nadmorski (czerwony) prowadzi wzdłuż Bałtyku przez nadmorskie kąpieliska od Dźwirzyna do Wicia (102 km). Szlak Rezerwatów (niebieski) długość 71,5 km. Rozpoczyna się w Darłówku kończy w Polanowie. Szlak Wiatraków (zielony) długość 13 km. Rozpoczyna się w Darłowie z Zamku Książąt Pomorskich, biegnie przez Cisowo, wzdłuż południowego brzegu jeziora Kopań. Kończy się w miejscowości Wicie, łącząc się z czerwonym Szlakiem Nadmorskim.